Найбільша в Європі французька група компаній з виробництва м’яса птиці LDC подала заявку на поглинання збиткової компанії з Бретані Doux, приєднавшись до української компанії «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка в змаганні на її придбання, повідомляє Reuters.

Прес-секретар LDC підтвердила, що компанія зробила офіційну пропозицію Doux, але відмовилася оголосити подробиці цієї пропозиції.

МХП планувала інвестувати €76 млн ($94 млн) в рамках плану, спрямованого на розвиток виробництва свіжої курятини для французького ринку, за умови підтримки будівництва нового заводу в Бретані. Інвестиційний план, що передбачає реструктуризацію експортного бізнесу замороженої курятини, заощадить 285 робочих місць і створить близько 430 робочих місць завдяки новому виробничому підприємству.

Doux, у свою чергу, планує подати заяву про неплатоспроможність. Представники профспілки фірми заявили, що провадження у справі про неспроможність може допомогти укласти угоду з поглинання.

До словам, зараз у Бретані, великому регіоні з виробництва тваринницької продукції та переробки м’яса, знаходиться під загрозою втрати робочих місць ще одна птахівницька фірма – Tilly-Sabco, яка на цьому тижні виявилася під судовим захистом. Як і Doux, Tilly-Sabco провела кілька угод для порятунку бізнесу з часу відмови від експортних субсидій Європейського союзу.

Нагадаємо, раніше головний акціонер Doux – сільськогосподарський кооператив Terrena заявив, що компанія в останні два роки щорічно втрачала близько €35 млн ($43 млн) і, за їхніми оцінками, птахівницька фірма має потребу в інвестиціях в розмірі €100 млн для реорганізації бізнес-моделі.

У свою чергу МХП 23 березня оголосив про розміщення єврооблігацій на суму $550 млн з терміном погашення в квітні 2026 року. Згідно з інформацією на Лондонській фондовій біржі, прибутковість цінних паперів складе 6,95%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.