Підвищення антидемпінгових мит на російські добрива аж ніяк не сприяє захисту національних інтересів. Мало того, що добрива на вітчизняному ринку значно подорожчають, так ще й Росія збільшить доходи від реалізації природного газу та аміаку, що є сировиною для їх виробництва. Такої думки Михайло Соколов, заступник голови ВАР — Всеукраїнської аграрної ради.

Отже, говорить фахівець, фермерам доведеться добряче переплачувати за добрива. А Ostchem Дмитра Фірташа за їх рахунок погасить борги перед російським «Газпромом», які складають $1 млрд.

«Зважаючи на нинішній рівень цін на добрива, Ostchem або вже працює більш ніж рентабельно, або через неефективність виробничих процесів витрачає на сировину стільки ж, чи навіть більше, ніж коштують російські добрива на міжнародному ринку», — пояснює Соколов.

І додає, що уряд, який нібито намагається підтримати національного виробника, фактично робить все для того, аби Україна платила за російський газ (хай і реекспортований з ЄС) більше, ніж за російські добрива.

А тим часом була можливість взагалі відмовитись від природного газу у виробництві азотних добрив. Для будівництва синтез-заводів, що виробляли б добрива з газового вугілля, Україна отримала кредит від Китаю. Проте він так і лишається невикористаним.

Нагадаємо, ціни на азотні добрива в Україні на 30% вищі за світовий рівень. Втрати врожаю від їх недостатнього внесення у ґрунт оцінюють у 32 млрд грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.