Україна підвищує антидемпінгове мито на імпорт нітрату амонію (аміачної селітри) з Російської Федерації. Для ПАТ «Дорогобуж»  мито становитиме 29,25%, для інших російських постачальників – 42,96%. Таке рішення прийняла Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, інформує Мінекономрозвитку.

Рішення вступить у дію з дня публікації відповідного повідомлення в «Урядовому кур’єрі».

Комісія визнала, що існуюча практика постачання російських міндобрив в Україну має численні порушення та лазівки. Наприклад, під видом сумішей на вітчизняний ринок постачаються добрива з вмістом селітри.

Аби уникнути подібного, змінили також опис товарів, на які розповсюджуються антидемпінгові заходи.

Фахівці дійшли згоди, що поточних антидемпінгових мит стосовно імпорту російської аміачної селітри недостатньо. Демпінг зі сторони РФ все так само негативно впливає на вітчизняних виробників.

Як вважають в «Інфоіндустрії», скоріше за все на засіданні уряду 28 березня буде подання стосовно введення повного ембарго на імпорт азотних добрив із Росії зі вмістом азоту вище 28%. Навіть за умови сплати захисних мит.

На думку експертів, подібні заходи — цілком на руку Group DF Дмитра Фірташа. Скориставшись обмеженням на російські добрива, бізнесмен може вивести свої «азоти» із кризи, непогано на цьому заробивши.

Нагадаємо, що антидемпінгові заходи щодо російських добрив були застосовані ще у травні 2008 року. Відповідно до них, до липня 2019 року остаточне антидемпінгове мито на імпорт в Україну нітрату амонію було встановлене у розмірі 20,51% для ПАТ «Дорогобуж» та 36,03 % – для ПАТ «МКХ ЄвроХім» та інших виробників.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.