Китай, який вирощує половину свиней у світі — близько 700 мільйонів голів — впроваджує в галузь технології на основі штучного інтелекту.

Одну з таких розробив IT-гігант Alibaba: технологія машинного зору веде автоматичний облік мільйонного поголів’я, виходячи з ID клейма кожної тварини, пише The Verge.

Компанія Alibaba вже підписала контракт на впровадження системи з Dekon Group і Tequ Group, які займаються вирощуванням свиней та виробництвом кормів для тварин.

Нині, аби стежити за 10-мільйонним стадом, у вухо кожної свині встановлюють радіочастотну мітку. Сам процес досить трудомісткий, адже необхідно витратити час на кожну тварину.

«Коли в стаді мільйони голів, не завжди вдається порахувати, скільки поросят народжується кожен день. Не кажучи вже про встановлення маячків», — говорить Чжан Хайфен з Tequ Group.

Інша справа — технологія машинного зору. Вона повністю замінює радіочастотну ідентифікацію і не вимагає величезних витрат часу. Суть технології полягає в тому, що свиней відстежують за допомогою камер по клеймах на спинах.

В майбутньому планується аналізувати показання інфрачервоних датчиків, відслідковувати поведінку тварин та визначати їх стан здоров’я, самопочуття. Такий собі «фітнес-трекер» для свиней, зауважує видання.

Інструменти розпізнавання голосу ще більш «розумні». Вони будуть попереджати фермера, якщо десь придавило порося, контролювати поширення хвороб, записуючи звуки кашлю.

До слова, США у застосуванні штучного інтелекту в тваринництві теж себе показали. Нещодавно компанія Cargill почала тестувати систему розпізнавання осіб для корів. Все це – заради відстеження поведінки, моделей харчування та загального стану худоби.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.