Державна програма компенсації частини вартості нових виробничих потужностей допоможе виробникам індичатини через 2-3 роки вийти на рівень конкуренції з Європою.

Таку думку в своїй колонці на «Економічній правді» висловив Володимир Дутчак, власник «УПГ інвест», яка першою в Україні розпочала виробництво індичатини в промислових масштабах. Зараз компанія має 8 птахофабрик, цех забою, переробні потужності, власний комбікормовий цех та продає все вироблене на внутрішньому ринку.

Але, за словами Дутчака, ринок довелося створювати самим. Культура споживання індичатини формувалась кілька років. Причому досі українці їдять цього виду м’яса дуже мало — наприклад, порівняно зі США.

Деякий час виробництво індичатини підтримували низькі світові ціни на зерно та спеціальний режим ПДВ. З відміною спецрежиму птахівники зможуть працювати, каже власник бізнесу, але розвиватися – навряд чи. Він пояснює, що 70% собівартості виробництва складають саме корми, які забезпечує галузь рослинництва.

Нині виробнику індичатини побудувати новий завод за євростандартами коштує від $5 до $15 млн. Банки налякані серією дефолтів, і бояться кредитувати аграріїв, хочуть бачити стабільну маржу та ліквідну заставу. Це замкнене коло якраз і можуть розірвати дотації. Держава гарантовано компенсує 25% тіла кредиту, ризики у банку зменшуються, і він надає позику.

Натомість бізнес будуватиме нові пташники, цехи та отримає можливість вийти на експорт. А через 2-3 роки — конкурувати на одному рівні з ЄС. І не тільки в сегменті індичатини, але й гусятини, фазанів та перепілок, вважає Дутчак.

Паралельно вигоду отримає і внутрішній ринок: українці перестануть споживати масово одну лише курятину.

Говорять про позитивний ефект від держпрограми і в Мінагрополітики. За словами першого заступника голови відомства Максима Мартинюка, це дасть поштовх для реалізації довготривалих проектів.

«В Україні інтерес до тваринництва майже втрачений. Звісно, він не відновиться за один день, оскільки сільгоспвиробники з недовірою ставляться до обіцянок влади. Однак упевнений, що уже в другій половині року аграрії переконаються в реальності можливостей, які надає держава», — зазначив він на своєму Facebook.

До слова, нині йде суперечка, чи вводити обмеження на компенсацію частини вартості будівництва великих підприємств, які передбачають створення понад 500 робочих місць. Поки що це лунає на рівні пропозицій, додав Мартинюк.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...