США робить все можливе, аби полегшити українським виробникам фруктів експорт до Китаю. Поки президент країни Дональд Трамп погрожує ввести імпорті мита на китайські товари, КНР уже опублікував список товарів, на які введе 15%’й імпортний тариф.

Під нього підлягатимуть більшість свіжих та заморожених фруктів і ягід, в тому числі яблука, черешні, волоські горіхи та багато іншого, інформує на своєму Facebook Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

В разі реалізації взаємних погроз присутність США на ринку свіжих фруктів Китаю суттєво впаде. Заміну американським товарам знайти буде складно, тому преміальна продукція там значно подорожчає. Це зробить привабливим експорт на китайські прилавки для українських та європейських виробників, прогнозують в асоціації.

Підтримує цю думку і Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО. «Професійні імпортери в Азії вважають, що якісні параметри українського яблука можуть бути подібними до американського. А там ціна на нього сягає 8-10 $/кг в роздріб», — додає фахівець.

Поки що США отримує від експорту фруктів до Китаю $600 млн щороку. В тому числі, черешні продається на $150 млн, яблук – на $50-70 млн, столового винограду — на $70-100 млн.

Але не Китаєм єдиним. Цього року виробники черешні та інших кісточкових мають шанс збільшити поставки до Європейського союзу, додають в УПОА. Через аномально холодну погоду в Італії вимерзли черешні. Також постраждали абрикоси, персики, інші кісточкові. За експертними оцінками, втрачено половину майбутнього врожаю.

Фермери, що вклалися в системи захисту від заморозків, говорять про значно менші втрати — до 15%. Але є виробники, які не дорахуються мало не всього врожаю. Отже ціни цьогоріч обіцяють бути високими, а це ще один шанс для експортерів з України. Звичайно, якщо врожай не вимерзне у нас.