Zakhvat Zemli 77097 696x464

Глава Маловисківської райдержадміністрації Кіровоградської області Павло Сорока, батько якого є тестем першого заступника генерального прокурора Дмитра Сторожука, з 2014 року масово нарощує площу земельних ділянок, повідомляють Наші Гроші.

Зазначається, що за даними держреєстру, Павло Сорока, а також його батьки та сестри через компанії ФГ «Красляни» та «Сігма» мають у власності та орендують 1477 га. Більшу частину земель, а саме 1077 га, родина почала отримувати у власність і в оренду після 2014 року, збільшивши їх площу в 3,5 рази.

Протягом 2008-2013 років ФГ «Красляни» отримало в оренду 353 га сільськогосподарських площ, а «Сігма» з 2011 року має в оренді 46 га ріллі. Всі землі розташовані в селі Олександрівка Маловисківського району.

Починаючи з 2014 року, батько голови Маловисківської РДА Володимир Сорока за договорами бартеру та купівлі-продажу придбав 119 га сільськогосподарських угідь. Сам Павло Сорока, його матір Ольга Сорока та сестра Аліна Сторожук отримали у власність ще по 2 га кожен. Остання є дружиною першого заступника генерального прокурора Дмитра Сторожука, екс-нардепа від «Народного фронту».

Крім того, починаючи з 2014 року ФГ «Красляни» отримало 842 га землі у селі Олександрівка, з яких 667 га –  після призначення Павла Сороки главою РДА. Протягом 2016-2017 років ФГ «Красляни» орендувало 75 га у селі Розсохуватка та 34 га у межах міста Малої Виски.

Видання зауважує, що державний реєстр речових прав містить неповну інформацію щодо землі ФГ «Красляни». Приміром, за даними кадастрової карти, в оренді ФГ «Красляни» перебуває 4,09 га землі, тоді як у Держреєстрі речових прав інформація про орендаря відсутня.

Зазначається, що місцеві селяни та члени громадської організації військовослужбовців неодноразово скаржились на голову РДА та інших місцевих чиновників, звинувачуючи їх у розпорядженні на власний розсуд сільськогосподарською землею в районі та її реєстрацію.

Приміром, учасникам бойових дій виділяли землі за умови, що вони продадуть або передадуть їх в оренду компаніям Сорок. Так, у 2016 році 50 учасників АТО передали свої ділянки загальною площею 75 га в довгострокову оренду ФГ «Красляни»

Крім того, селяни скаржились на примушення місцевих орендарів достроково розірвати договори оренди та передати сільськогосподарські угіддя на користь компаній Сорок.

До того ж, у своїх скаргах селяни акцентують увагу на отримання земельних ділянок Олександром Яришом — депутатом і секретарем земельної комісії Злинської сільради, якого вони називають троюрідним братом Павла Сороки. Правоохоронні органи відмовляються відкривати впровадження за їхніми скаргами.

Зазначимо, що на ФГ «Красляни» також було оформлено ряд житлових будівель, зокрема квартира у Києві, де зараз проживає заступник генпрокурора Дмитро Сторожук.