У 2019 році ріпак може повернути собі звання однієї з найбільш затребуваних культур у світі. Площі під вирощування ріпаку ростуть. Навіть в далеких Нідерландах фермери безжально викорчовують конопляні плантації і засівають всі вільні площі трендовою рослиною. Австралія заявила про збільшення експорту ріпаку майже на 0,7 млн ​​тонн вже в цьому сезоні, а Канада активно нарощує експорт каноли — місцевого аналога ріпаку. 

В Європі також прогнозується збільшення ставок на цю олійну культуру. Основні виробники не змикають очей, прикидаючи, наскільки їм вдасться збільшити власне виробництво ріпаку у наступному маркетинговому році. Зокрема, один з німецьких операторів говорить про зростання посівних площ і виробництва ріпаку на 13%. Приблизно на стільки ж зростуть посівні площі під рапс в Україні  — на 12%. Про це розказує консультант Agritel International Микола Козлов.

Однією з причин повернення інтересу до ріпаку в Україні  — завершуюча стадія будівництва найбільшого в Європі заводу біопалива. Завод, який буде побудовано в безпосередній близькості від закарпатського кордону України, зводить словацька компанія Energochemica Trading A S. Підприємство перероблятиме різну біосировину, в тому числі і ріпак.

Перші партії словацького біоетанолу не перевищуватимуть 55 тис тонн в рік, але в планах наших сусідів наростити виробництво вдвічі — до щорічних 110 тис тонн.

Словацьке підприємство дасть роботи більше 600 співробітників. Загальна сума гранту на розробку і споруду заводу сягає 21 млн євро.

Однак не все так просто. Із зростанням попиту ціна буде незмінно падати. Що робити і в які культури вкладати свої кровні читайте в прогнозі експертів тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.