Найбільший виробник курятини в Україні «Миронівський хлібопродукт» сьогодні оголосив про розміщення єврооблігацій на суму $550 млн з терміном погашення в квітні 2026 року.

Згідно з інформацією на Лондонській фондовій біржі, дохідність цінних паперів становить 6,95%. Емітентом єврооблігацій виступить MHP Lux SA, зареєстрована в Люксембурзі.

Отримані таким чином кошти МХП направить на викуп якоїсь частини євробондів з терміном погашення в 2020 році, загальна сума яких становить $495,6 млн. Також планується провести рефінансування поточних зобов’язань.

Частина коштів піде на загальнокорпоративні цілі, розширення й диверсифікацію птахівничого і зернового бізнесу групи.

Зазначимо, що прибутковість нових облігацій відрізняється від випущених раніше. Якщо цінні папери з погашенням у 2020 році мають ставку купона в розмірі 8,25% річних, то зараз — на 1,3 пункти менше.

Втім, з минулого випуску до раннього погашення заявлено цінних паперів на $409,7 млн. І це тільки на початковому етапі прийняття заявок від власників євробондів.

Агрохолдинг очікує, що новому випуску агентства Fitch і S&P присвоять рейтинг на рівні «В». Такий же рейтинг МХП отримав від Fitch торік.

Нагадаємо, останнім часом бізнес Юрія Косюка демонструє зростання основних фінансових показників. За підсумками 2017 року компанія заробила $230 млн чистого прибутку — втричі більше, ніж роком раніше. Виручка додала 13%. Разом з тим, Миронівський хлібопродукт став і найбільшим одержувачем бюджетних дотацій в українському АПК, з державної скарбниці компанії дісталося 1,4 млрд грн.

Нещодавно стало відомо, що МХП веде переговори про купівлю птахівничого бізнесу у Франції — компанії Doux, яка шукає партнерів для відродження експорту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.