Колишньому виконувачу обов’язків гендиректора державної «Артемсолі» Денису Фоменку, а також екс-керівнику відділу матеріально технічного постачання Дмитру Рогачову оголосили про підозру у зловживанні службовим становищем. Про це з посиланням на ухвали суду інформують «Наші гроші».

Слідчі звинувачують посадовців у придбанні ресурсів за завищеною ціною, що призвело до матеріальної шкоди розміром 1,7 млн грн.

Окрім того, Фоменку інкримінують спричинення матеріальної шкоди на $1,2 млн (приблизно 14,4 млн грн по тодішньому курсу) — саме ця сума «зависла» на депозиті в банку «Фінанси і кредит», який голова «Артемсолі» у 2014 році відкрив нібито без нагальної необхідності. У 2015-му банк позбавили ліцензії, а зараз фінустанова перебуває в стадії ліквідації.

Щодо першої справи, то згідно матеріалів суду, в березні 2015 року у керівництва «Артемсолі» виникла гостра необхідність в закупівлі ферроціаніду калію — речовини, яка використовується у виробництві солі, аби запобігати ї злежуванню. Проводити відкриті торги часу не було, тому закупівлю провели поза процедурою.

Тоді відділ матеріально-технічного постачання розглянув пропозиції від трьох постачальників: «Стройхимторг ЛТД», «Шельф» та «ТОП-Інформ». Із них обрали першу, бо вона пропонувала антизлежувач найдешевше — 188,93 грн/кг (з ПДВ).

За вказаною ціною «Стройхімторг ЛТД» поставив 25 тонн ферроціаніду калію на суму 4,72 млн грн. Ніби-то зробили все вірно. Проте слідчі порівняли ціну «Стройхімторг» з ринковою і виявили, що на той час ферроціанід калію коштував лише 120 грн/кг. Таким чином, «Артемсіль» необгрунтовано втратила цілих 1,72 млн грн. А «Стройхімторг ЛТД» заробив 1,34 млн грн прибутку, бо купив антизлежувач по 135 грн/кг, а продав держпідприємству по 189.

Що варте уваги, засновником та керівником «Стройхімторг ЛТД» є переселенка з Луганщини Інна Слєпцова. У 2016-му її було засуджено на півтора роки позбавлення волі. Свій термін Слєпцова відбула день за два — бо пішла на угоду з військовою прокуратурою та визнала себе винною у фіктивному підприємництві, ухиленні від сплати податків й службовому підробленні.

Нагадаємо, раніше в Мінагропроді заявляли, що в період господарювання Фоменка виробничі показники «Артемсолі» впали до критичних значень. Тільки за перше півріччя 2015-го прибутки держпідприємства знизились на 60%, а дебіторська заборгованість підскочила в 2,6 рази.