Фото: posevnaya.com

Ціни на азотні добрива в Україні на 30% вище за світові, а кількість внесених добрив – вдвічі менша.

Такі результати дослідження, проведеного ННЦ «Інститут аграрної економіки», агентством УкрАгроКонсалт та центром «Соціальний моніторинг», передає Уніан.

За словами Ольги Ходаківської, науковця Інституту аграрної економіки, у 2017 році обсяг недоотриманого прибутку через надвисокі ціни на добрива оцінюється у 18 млрд грн, у тому числі сільськогосподарські підприємства недоотримали 12,5 млрд грн.

Крім того, втрати врожаю через завищені ціни на добрива, і як наслідок, недостатню кількість їх внесення у грунт оцінюються у 32 млрд грн. Враховуючи інші проблеми аграріїв з мінеральними добривами, такі як несвоєчасні поставки, неналежна якість продукції та інші, втрати сягають 40 млрд грн.

«Через таку ситуацію економіка України втратила більше 2,5 млрд грн надходжень до державного бюджету, 52 млн грн в формі ПДФО (прибутковий податок), близько 30 тис. сезонних робочих місць і близько 63 млн грн єдиного соціального внеску», – зазначила Ходаківська.

Зазначається, що українські аграрії торік в середньому внесли у грунт 40-60 кг азотних добрив на гектар. Для порівняння, в Німеччині цей показник у 2 рази вище і складає 110 кг/га.   

Нагадаємо, торік вітчизняні сільгоспвиробники за всі азотні добрива переплатили близько 5 млрд грн або $200 млн. Цю суму можна порівнянти із загальним обсягом державної підтримки аграрної галузі на 2018 рік. Мінеральні добрива складають близько 30% всіх матеріальних витрат фермерів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.