Інвестиції в створення тепличного комплексу на площі 6 га складуть 5,7 млн євро, підрахували в Pro-Consulting.

Для будівництва тепличного комплексу площею в 6 га, половина з якої складуть самі теплиці, знадобиться дев’ять місяців. Найдорожче обійдеться будівництво та установка теплиць, що складе 78% всіх витрат. Решта піде на будівництво складських та адміністративних приміщень та придбання обладнання і матеріалів.  

Структура інвестицій / Pro-Consulting

Для вирощування помідорів у теплицях експерти підібрали сорти, що добре ростуть при низькому освітленні – Адоніс F1, Червона стріла F1, Ластівка F1, Майдан F1. Для більш ефективного вирощування фахівці радять використовувати обладнання голландського виробництва Pebaco B.V.

Для забезпечення високих врожаїв слід використовувати метод гідропоніки, що дозволяє рослинам отримувати оптимальну кількість живильних речовин.

Першу партію врожаю томатів планується почати продавати вже у грудні першого року, оскільки в цей період можна реалізувати товар за найвищими цінами, забезпечивши високу рентабельність виробництва. Вкладені кошти повернуться за 5,5 років.

Експерти зазначають, що частка вітчизняних тепличних овочів на внутрішньому ринку складає лише 30-35%. Більшість продукції у несезонний період завозиться з-закордону, переважно з Туреччини, Іспанії та Марокко. Така ситуація складається через те, що українські овочі в теплицях зазвичай дозрівають ближче до весни, залежно від кількості сонячного світла. А подорожчання енергоресурсів ускладнює конкуренцію вітчизняних виробників з імпортерами.

До слова, в Україні овочі в закритому грунті почали вирощувати з 2003 року і у 2016 -му їх обсяг досягнув 547 тис. тонн, у тому числі томатів – 241 тис. тонн.

Нагадаємо, за минулий сезон експорт помідорів з України був найнижчим за десятиліття. За даними митної статистики, у 2017 році обсяг зовнішніх поставок українських томатів становив 20,9 тис. тонн, що на 40% менше, ніж попереднього року. Експерти зазначають, що пропозиція тепличних овочів минулого сезону була низькою, тому ціни на томати тримаються на високому рівні.

Історію успіху про рентабельне вирощування помідорів у теплицях читайте тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...