На ванілі можна заробити $6 тис. з метра, $60 млн /га, або 1,5 млрд грн/га. Про це на своїй сторінці у  Facebook Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО.

«Думаю, що це дуже консервативна оцінка», — додав він.

Ціни на ваніль у світі сягають $500–600 за 1 кг. Враховуючи, що дерево цвіте постійно, можна розраховувати на врожайність не менше 10 кг з метра квадратного за рік.

На сьогоднішній день ваніль – один з найдефіцитніших товарів у світі. Ціни на неї ростуть постійно.

Ваніль – це ліана, яка росте на інших деревах переважно у місцевості поблизу екватора. Якщо ця рослина і зустрічається в інших регіонах, то зазвичай не дає плодів. Причиною цього є екваторіальні бджоли (Melipone) – лише вони можуть запилювати цю рослину.

Ще одна проблема – збирати ваніль у її природних місцях росту надзвичайно складно.

Проте в Нідерландах також почали вирощувати ваніль. Перші рослини давали плоди лише через чотири роки, але науковці Вагенінгена змогли організувати вирощування так, що врожай почали отримувати вже через два роки.

«До речі, в Нідерландах вже є Асоціація виробників ванілі! Чотири господарства. Вагенінген для них вивів схему вирощування ванілі в теплицях! Запилення тільки вручну і тільки щоденно. І це мега прибутково.», – резюмував Ярмак.

Нагадаємо, за останні два роки ціни на ваніль виросли втроє — через дефіцит.