Сеймик воєводства Люблінського закликає уряд утриматися від будівництва забору на східному кордоні, який призначений для запобігання поширенню вірусу африканської чуми свиней (АЧС), повідомляє portalspozywczy.pl.

«Сеймик воєводства Люблінського вважає, що всі заходи, що стосуються боротьби з цим захворюванням і зосередження на припиненні подальшого поширення АЧС в країні, а також фінансові ресурси, призначені для будівництва забору, можна використати набагато ефективніше (…), тобто допомогти фермерам, які постраждали від її наслідків», – проголошує положення, прийняте сеймиком в понеділок.

З рішенням про будівництво забору на східному кордоні, на думку радників, уряд сильно запізнився. «Це було виправдано в 2016 році, коли стали реєструвати все більшу кількість спалахів АЧС. Але в даний час немає гарантій, що забор, будівництво якого триватиме 3-4 роки, якимось чином сприятиме припиненню поширення вірусу, який вже охопив майже всю країну на східній стороні Вісли і поступово просувається на захід», – сказано в положенні.

Радники також звертаються до уряду із закликом прискорити виплату компенсацій фермерам, які відмовилися від утримання свиней, і збільшити фінансування для біобезпеки та відшкодування витрат, понесених для дезінфекції та захисту від АЧС.

Марек Войцеховський з «Права і справедливості» (консервативна політична партії Польщі, – ред.) повідомив журналістам, що будівництво забору обґрунтоване ситуацією у сусідів за східним кордоном: Білорусь заперечує наявність у них АЧС, а в Україні методи боротьби з цією хворобою недостатньо ефективні. «Якщо хто і запізнився з цією дією, то це попередній уряд. Цей паркан треба було побудувати в 2008-2009 році, коли тільки прогнозували появу цього захворювання в нашій країні», – підкреслив він.

Заступник міністра сільського господарства Рафаель Романовськи в п’ятницю в Любліні виступив з пропозицією почати будівництво паркану вже в 2018 році. «Можливо, рішення, прийняті урядом, не дуже популярні, але, якщо ми хочемо підтримати цей сектор агропромисловості, ми повинні приймати такі рішення», – сказав він.

Сеймик воєводства Люблінського в прийнятому ним положенні також запропонував використовувати кошти, виділені на будівництво паркану в розмірі 250 млн злотих, «для покупки племінного матеріалу, зокрема, телиць чистих м’ясних порід для ферм, які заявляють про готовність змінити профіль виробництва».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.