Pozorro 039
Фото: Onet Kobieta

Освітяни Бахмутської райдержадміністрації, що на Донеччині, отримають м’ясо на 20-30% дорожче, ніж воно коштує насправді. Про це свідчать результати тендеру, проведеного в системі Prozorro. Вже не першого.

На відкритих торгах 28 лютого підприємець Володимир Безмаленко отримав право поставити в тринадцять навчальних закладів міста майже 4 тонни м’яса. В перелік продукції входить яловича печінка, куряче філе та курячі стегенця.

Загальну вартість лоту Безмаленко оцінив в 366 тис. грн, тоді як очікувана вартість по тендеру становила 375 тис. грн. Тобто сам тендер виглядає виграшним, але якщо звернути увагу на деталі, то стає помітно — вартість продуктів явно завищена.

Печінка постачатиметься освітянам по 63 грн/кг, заморожене куряче філе — по 106 грн/кг, а стегенця — по 67 грн/кг. Це при тому, що в Запорізькій області на подібному тендері куряче філе замовили по 84 грн, а стегенця — по 45. Тобто різниця у вартості — 21-33%.

Як інформують «Наші гроші», на відкритих торгах з Безмаленком конкурував Василь Шорохов — син Івана Шорохова, який працює на того ж Безмаленка згідно трудового договору від 10 січня 2018 року.

Раніше Іван Шорохов розігрував тендери із донькою Безмаленка, а одного разу склав конкуренцію своїй невістці — на тендері управління освіти Бахмутської міськради щодо закупівлі вершкового масла майже на 200 тис. грн.

На закупівлях хлібобулочних виробів родина Шорохових зазвичай конкурує з «Бахмут-Хліб», що належить дружині міського голови Бахмута.

А тим часом Безмаленко, який зареєстрований підприємцем лише в січні цього року, уже отримав держзамовлень на 1,1 млн грн. Всі вони — відділу освіти Бахмутської РДА. На рахунку Василя Шорохова — ще 2,85 млн грн, всі договори підписані з управлінням освіти Бахмутської міськради.