Фото: PhilRice

Вчені вивели стресостійкі сорти рису, які здатні пристосовуватись до несприятливих умов, таких як вплив дощу, посуха та висока концентрація солі у воді, повідомляє Agropages.

Нові сорти розроблені дослідницьким інститутом філіппінського рису (PhilRice) за допомогою методу індукованої мутації – способу селекції, який допомагає адаптувати сорти до несприятливого середовища.

Як зазначають дослідники, рис дуже схильний до впливу абіотичних факторів, особливо пов’язаних з водою. До них відносяться посуха, щільність та солоність води. Абіотичний стрес може призвести до втрати врожаю від 17% до 50%.

На даний час для комерційного вирощування інститутом представлені п’ять стійких до посухи сортів рису, які можуть давати врожайність до 3,7 т/га, і п’ять соляно-стійких сортів, що дозволяє підвищити врожайність рису до 3,6 т/га.

«Ці сорти є більш вигідними для вирощування в умовах стресу в порівнянні зі звичайними, бо ростуть в несприятливих умовах і дозволяють забезпечити високий урожай для фермерів» – говорить Крістофер Кабусора, селекціонер PhilRice.

Інститут представив 258 стресостійких сортів рису. Метою створення нових сортів є збільшення врожайності цієї культури і доходів фермерів.

Відзначається, що на Філіппінах вже зареєстровано 11 стресостійких мутантних сортів, два з яких виведені селекціонерами PhilRice.

Нагадаємо, американські дослідники лабораторії Служби сільськогосподарських досліджень вивели сорт червоного рису, який відрізняється від звичайного підвищеним вмістом різних поживних речовин. Наприклад, містить високий рівень антиоксидантів і флавоноїдів, які зустрічаються в червоних зернах і фруктах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.