У 2018 році виробники цукру в країнах СНД зменшать його випуск майже на 5%. Такі прогнози озвучив Андрій Бодін, виконавчий директор Євразійської цукрової асоціації, передає Агроінвестор.

За його словами, країни СНД, які виробляють цукор, повністю забезпечені цим продуктом і навіть мають його стабільні надлишки.

Торік загальний обсяг виробництва цукру в країнах СНД виріс на 538 тис. тонн і становив 9,6 млн тонн. Водночас, потреба в цьому продукті в даному регіоні оцінюється в 9,3 млн тонн.

Аграрії збільшили посівну площу під цукровим буряком на 7%, а врожайність і вихід цукру з гектара зросли на 4%. «Величезний вплив справила погода, — зазначає Бодін. — Ми очікували холодну весну, але її не сталося, і результати по зростанню маси агрокультури виявилися набагато вище, ніж ми прогнозували».

За останні п’ять років обсяг виробництва цукру в країнах СНД збільшився на 3,1 млн тонн.

Експерт зазначає, що на відміну від країн Євросоюзу, в даному регіоні існує дефіцит потужностей зберігання цукру, за винятком Білорусії і Молдови, які повністю забезпечені потужностями по зберіганню цієї продукції.

В Україні рівень забезпеченості ємностями для зберігання становить 80%, в Казахстані – 60%, в Росії – 50%, Киргизстані – 45%. До того ж, частина потужностей знаходиться в неналежному стані.

Тому для розвитку цукрової галузі необхідно будівництво нових потужностей по зберіганню.

За оцінками Євразійської цукрової асоціації, виробництво цукру в 2018 році скоротиться на 5%, або на 438 тис. тонн і складе 9,2 млн тонн. Зокрема, Україна зменшить виробництво до 2 млн тонн, Росія – до 6,2 млн тонн. Посіви цукрових буряків в країнах СНД зменшаться приблизно на 4%.

Нагадаємо, в 2017/2018 МР Україна збільшила виробництво цукру на 6,5% до 2,14 млн тонн. Збільшення виробництва відбулося за рахунок запуску 4-х цукрових заводів, а також зростання посівних площ під цукровим буряком.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.