Ринок нелегального алкоголю за рік вимиває з державного бюджету України €360 млн. І хоча виробництво спирту є державною монополією, а значить повністю контролюється державою, нелегальну продукцію виробляє принаймні половина спиртзаводів, передає EU Reporter.

В ЄС побоюються, що Україна стане перевалочною базою для поставок до них контрабандного алкоголю.

«Україна ризикує повторити історію Литви, яка офіційно визнана «транзитним пунктом» незаконного алкоголю в ЄС», — йдеться в дослідженні. Частка тіньової економіки в Литві найвища в Європейському союзі — понад 30%, а доступність алкогольних напоїв для споживачів — одна з найнижчих, враховуючи рівень доходів останніх.

Ситуація з алкогольним ринком в Україні розвивається так само, вважають в ЄС. Низькоякісний алкоголь зазвичай в рази дешевше оригіналу, оскільки виготовляється без дотримання норм і технологій з низькоякісних спиртів, зазвичай технічних. Від отруєння сурогатом щороку помирають тисячі людей.

За даними МВФ, частка незаконного алкоголю в Україні сягає близько 60%, тоді як в інших країнах цей показник зазвичай становить не більше 25%.

Роман Бочкала з Ради громадського контролю при НАБУ каже, що державні органи нічого не роблять для припинення незаконного виробництва алкоголю в Україні. Натомість правоохоронці та чиновники часто захищають і «кришують» такі підприємства.

Фактично «чорний ринок» алкоголю вимиває з українського бюджету в 1,7 разів більше, ніж ЄС нам виділяє на боротьбу з корупцією. Єврочиновники дуже стурбовані і мають намір підняти це питання вже на наступній зустрічі з українським урядом.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко раніше заявляв, що звільнив спиртовий бізнес від «кришування».

Разом з тим, проблема тіньового виробництва залишається. За оцінками експертів, щорічно українці випивають 3000 цистерн нелегального спирту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.