Фото: REPIN.info

В Австралії стурбовані «жахливими обставинами», в яких опинилися білі південноафриканські фермери і вивчають ряд методів для надання їм можливості якомога швидше перебратися до Австралії за гуманітарними або іншим візовим програмами.

Про це Пітер Даттон, міністр внутрішніх справ Австралії заявив Daily Telegraph.

Серед запропонованих Даттоном варіантів для цього – візова категорія «переслідуваний у своїй країні» або перевезення фермерів в Австралію за гуманітарними візами через запрошення. Він сказав, що міністерство внутрішніх справ шукає способи допомогти, і зробить заяву найближчим часом.

Таким чином Даттон відреагував на юридичні реформи, які проводить новий президент Південної Африки Кирил Рамафоса, що дозволяють експропріацію фермерських земель без компенсації. Його політика привела до повідомлень, в тому числі в австралійських ЗМІ, про те, що білих фермерів стали вбивати частіше, ніж раз на тиждень.

У свою чергу, уряд Південної Африки розкритикував пропозицію австралійського міністра, заявивши, що його коментарі щодо ймовірної загрози життю і землі білих фермерів «сумні» та «прикрі».

Прес-секретар міністра міжнародних відносин Південної Африки Ліндіве Сісулу сказав: «Не треба боятися… ми хочемо сказати світові, що беремо участь у процесі перерозподілу землі. Це дуже важливо для усунення дисбалансів минулого. Але це буде зроблено на законних підставах і з урахуванням економічного впливу та впливу на окремих осіб».

Гарет Ньюхем з Інституту досліджень проблем безпеки, один з провідних авторитетів Південної Африки зі статистики злочинності, сказав, що немає жодних доказів на підтримку ідеї про те, що білих фермерів вбивають частіше, ніж будь-кого іншого в країні.

«Насправді молоді чорношкірі чоловіки, що живуть в бідних міських районах, таких як Хаєлітша і Ланге, піддаються набагато більшому ризику бути вбитими. Рівень вбивства становить від 200 до 300 випадків на 100 000 людей», – говорить він. Навіть найвищі оцінки фермерських вбивств складають 133 на 100 000 чоловік, і це включаючи як чорношкірих, так і білих жертв.

Нагадаємо, минулого місяця парламент Південної Африки виступив з пропозицією почати процес внесення поправок до конституції, з тим щоб дозволити експропріацію земель без компенсації. Якщо це станеться, то реформа, ймовірно, непропорційно вплине на білих фермерів, враховуючи, що ця група має непропорційно велику частку власності на землю. Але до сих пір ще жодна ферма не підлягала реформуванню, і уряд не має прямого плану для цього.

Згідно зі звітом Land Audit за листопад 2017 року, 72% сільськогосподарських земель Південної Африки належать білим фермерам, хоча білі люди — це лише 8% населення країни.

Нерівність у власності на землю є наслідком апартеїду в Південній Африці, і всі основні політичні партії погоджуються з необхідністю проведення великої земельної реформи. Поточна політика земельної реформи, заснована на принципі «бажаючий покупець, бажаючий продавець», не привела до значних змін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.