Розуміння ринкової ціни на землю сільськогосподарського призначення дасть продаж перших 3-4 млн га. Такої думки Всеволод Кожемяко, засновник і генеральний директор групи «Агротрейд».

Аграрій упевнений, що після цього держава отримає приплив капіталу, а власники паїв не будуть відчувати себе обдуреними.

Зараз мова йде про невисоку ціну, але якщо продавати землю на відкритому аукціоні з рівними правами для учасників — все буде по-іншому. Безсумнівно, різні ділянки у різних регіонах будуть коштувати по-різному. Головне, щоб ціну визначали не чиновники, а самі покупці, розповідає Кожем’яко в інтерв’ю Цензор.нет.

Приміром, у Польщі вартість землі зараз доходить до €3000 за гектар. Але такого рівня вона досягла не відразу.

Нагадаємо, ціна, за яку нинішні власники паїв хотіли б продати землю і сума, яку готові за неї викласти потенційні покупці, нині значно відрізняється.

Як свідчать результати дослідження Інституту аграрної економіки, більшість селян називають ціну від $6 000 до $12 000. А половина нинішніх орендодавців дала б за неї не більше $1 000, і лише кожен шостий розщедрився б на $2 500.

На даний час продаж землі заборонений в шести країнах світу. Крім України в цьому переліку значиться Венесуела, Конго, Куба, Північна Корея і Таджикистан.

Загальна площа сільгоспземель в Україні оцінюється в 34,2 млн га. Понад 22 млн га офіційно обробляється за договорами оренди, 10 млн га становлять державні землі.