Рівень фальшивої агрохімії в Україні на 10 пунктів обганяє світовий.

Близько 25% всіх пестицидів, які продаються в Україні — підробка. Частину з фальшивих засобів захисту рослин ввозять з-за кордону, решту виробляють різні «кулібіни» в Україні. «Такий кримінальний бізнес входить до десятки лідерів за рівнем прибутковості», — кажуть слідчі Інтерполу.

Крім міжнародного поліцейського відомства, боротися з незаконними міжнародними агрохімічними картелями в Україні буде також Відомство з патентів і товарних знаків США, Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) і найбільші компанії-виробники засобів захисту рослин. Останні, до речі, несуть прямі збитки від засилля фальсифікату на ринку.

Початок повномасштабної операції було покладено 14 березня, на спеціальному зібранні, де брали участь представники від кожної перерахованої організації. Боротися з фальсифікаторами почнуть відразу по декількох фронтах. По-перше, проаналізують, як саме інгредієнти або вже готовий фальсифікат потрапляє в Україну з інших країн. Другими до уваги експертів потраплять українські підпільні заводи і лабораторії, де і виробляється фальшива агрохімія. І, нарешті, третьою зоною дослідження стане ринок збуту — куди і кому продається вже готовий фальсифікат.

Всі три пункти — це мазки однієї і тієї ж картини. За словами координатора програм розвитку ФАО в Україні Михайла Малкова, виробництво кінцевого фальшивого продукту з легально ввезених інгредієнтів і підробка контейнерів з ЗЗР всередині країни — одна з найбільш частих схем шахрайства на «сірому» агроринку України. Крім того, під виглядом нової продукції на ринку можуть ввезти раніше заборонені пестициди або зовсім — переупаковані старі препарати.

Чому засипали Україну підробками зрозуміло. За своїм потенціалом і прибутками бізнес на «чорній» агрохімії експерти порівнюють з торгівлею наркотиками або зброєю. А в такій аграрній країні як Україна, де щорічно на ЗЗР та добрива витрачаються сотні мільйонів доларів, це і зовсім може принести космічні бариші. Тільки в 2017 році сукупна вартість пестицидів, за даними Державної фіскальної служби, зросла на 16% — до $935 млн. Це рекорд за останні сім років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.