Фото: Depo.ua

Створення підприємства з переробки та грануляції тари з-під пестицидів дозволить зайняти поки що вільну нішу та покращити екологію країни, повідомляє Pro-Consulting.

Експерти підрахували, що інвестиції на створення підприємства, яке перероблятиме каністри, рукави для зберігання та біг-беги, складуть понад $422 тис.

Ця сума піде на придбання обладнання, буріння свердловини, установку системи вентиляції, транспортні засоби, а також отримання ліцензії та інших дозвільних документів. Також необхідно врахувати непередбачувані витрати, що виникатимуть на початку функціонування компанії.

Вкладені кошти повернуться менш ніж за 3 роки, або 31,3 місяці.

Зазначається, що після використання пестицидів на території України лишається близько 2,5 тис. тари з-під них, що є небезпечними відходами, які необхідно переробляти. Втім, у нашій країні 96% твердих побутових відходів відправляють на звалища. Такі звалища займають 43 тис. кв. м, або 7% території України.

Для порівняння, у країнах ЄС частка твердих небезпечних відходів, що йдуть на захоронення, складає 40%, стільки ж перероблюється на матеріали і 20% – спалюються.

Для вирішення цієї проблеми з 2015 року українське законодавство зобов’язало імпортерів утилізувати або вивозити пакувальні матеріали і тару за межі країни. У зв’язку з цим попит на послуги з переробки небезпечних відходів стрімко зростає.

Експерти зазначають, що конкуренція на цьому ринку поки що низька, тому створення такого підприємства дозволить зайняти свою нішу та допомогти вирішити проблему утилізації небезпечних відходів у нашій країні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.