Приблизно 25% аграріїв купують фальсифіковане насіння, незважаючи на можливі проблеми з якістю майбутнього врожаю. За дослідженням «АПК-Інформ», часто виробники не знають, як відрізнити оригінальне насіння від фальсифікату, або просто хочуть зекономити.

Проте, як зазначає Сюзанна Григоренко, виконавчий директор Насіннєвої асоціації України, це мнима економія. «Контрафакт ніколи не дасть тих показників, що якісна, оригінальна продукція. І це неодноразово підтверджено на практиці», — розповіла вона в ефірі AgroFM.

Купувати контрафакт деяких аграріїв дійсно стимулює ціна. Зазвичай вона може бути на 20-30% нижчою. Причому продавці гарантують ті ж самі якісні показники та прибутки, які може дати оригінальне насіння. В дійсності все виглядає інакше: зекономивши 30%, втратити можна всі 100%.

«Ще одна проблема – той, хто купує контрафакт, потім про це замовчує. Але щоб розслідувати подібну незаконну діяльність, потрібні заяви постраждалих. Немає заяв – немає справ», — каже Григоренко.

Загалом ринок насіння неофіційно оцінюється в близько $2 млрд. Якщо врахувати, що за різними оцінками контрафакту на ринку до 30%, то ємкість «сірого» ринку складає приблизно $600 млн.

Для тих, хто продає контрафакт, — це надприбутковий бізнес, втім як і інша злочинна діяльність. А самих аграріїв чекають інколи несподівані наслідки та збитки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.