На міжнародному ринку обліпихи спостерігається підвищений попит. На сьогодні ринок цієї ягоди оцінюється в $1 млрд, повідомляє Kurkul.

Найбільший попит обліпиха має в Японії, Південній Кореї та Сінгапурі. Світовий ринок переробленої продукції з обліпихи оцінюється в $17 млрд. Всього за останні 5 років ринок обліпихи збільшився на 40%.

За словами Юлії Шулімової-Мовчан, консультанта з якості та безпечності харчових продуктів, на українському ринку відчувається дефіцит якісної обліпихи. І хоч попит на неї помітно зростає, пропозиція падає, що відкриває можливості для вітчизняних виробників зайняти цю нішу.

«Обліпиха може стати новим, потужним трендом на ринках. І хто встигне вчасно «вскочити в потяг», зможе отримувати початкові надприбутки», – вважає експерт.

До того ж, на цю культуру існує стабільний попит серед експортерів. Навіть за заморожену обліпиху можна отримати високу експортну ціну, покривши усі витрати. Крім того, зростаючий попит серед споживачів на продукцію з обліпихи (лимонади та сосуси) відкриває можливості для налагодження співпраці з продуктовим ритейлом та закладами громадського харчування.

Відзначимо, що в Україні майже немає промислового виробництва обліпихи. Лише два фермерських господарства професійно вирощують цю ягоду. Тому трейдери та переробні підприємства використовують дикорослу обліпиху. Внутрішні ціни на ягоди дикорослої обліпихи становлять від 60 грн до 120 грн за кілограм.