Making Butter 02 696x465

2 018 рік може і не привести до краху цін на молоко, однак ринок молочного білка залишиться під тиском. Такої думки Роланд Сосна з International Dairy Magazine.

На ринку зараз набагато більше білка, ніж кілька років тому. Фактично, попит менший за пропозицію. «Ось чому так багато сухого знежиреного молока залишається в державних запасах ЄС і, схоже, перспективи зменшення цих запасів майже немає», — цитує експерта «Інфагро».

Останній продаж 1900 тонн продукції з цих запасів за демпінговою ціною Сосна пояснює необхідністю позбутися  запасів, але цей продаж дав ринку неправильний сигнал. Єдине, на що можна розраховувати, що продаж був одноразовим. Інакше ринок молочного білка можуть очікувати потрясіння, вважає експерт.

Як повідомляє Асоціація виробників молока, за 2017 рік молочний білок через його профіцит подешевшав на 2,5%. А порівняно із середнім рівнем за п’ять років його вартість впала на всі 32%.

У той же час історично дорогі молочні жири в річному обчисленні подорожчали ще на 60%.

«Справа в тому, що вчені і лікарі повністю «реабілітували» молочні жири, вони більше не вважаються причиною зайвої ваги й проблем зі здоров’ям, — пояснює Андрій Ярмак, економіст ФАО. — Тому попит на них у розвинених країнах зростає».

Таким чином, на ринку в один і той же час сформувався і дефіцит молочного жиру, і профіцит молочного білку. Причому попит на жири зростає. Такого високого рівня цін на масло, як торік, ніхто не очікував.