Тільки за минулий рік в Україні стало на сотню менше офіційно дозволених для вирощування сортів плодово-ягідних культур.

Як пояснюють в асоціації «Укрсадпром», основна причина криється в анексії Криму. Нікітський Ботанічний сад, Кримська фруктова компанія та інші організації попросту перестали підтримувати свої сорти.

Всього за 2017-й з реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, вилучили 127 сортів плодових, ягідних та горіхоплідних культур. А от додалось лише 32.

До прикладу, яблук з реєстру вилучено 16 сортів, а додано — два. Сортів черешні стало на 33 менше.

В асоціації акцентують, що сортову різноманітність яблук — найбільш масового фрукту — оцінити важко. Та все ж підкреслюють, що домінуючими сортами є Голден Делішес, Джонаголд, Гала, Айдаред і Чемпіон, а також сукупність інших сортів, де основну частку займають ті, що відносяться до періоду радянської селекції.

До слова, загалом в Україні площі під плодово-ягідними культурами складають 200 тис. га. Більшість насаджень складають зерняткові (105 тис. га) та кісточкові (31 тис. га). Ягоди торік вирощувались на 22 тис. га, горіхи — на 14 тис. га.