«Миронівський хлібопродукт» достроково викупить частину єврооблігацій, термін погашення яких настає лише в 2020 році. Згідно з повідомленням на Лондонській фондовій біржі, мова йде про цінні папери на $247,8 млн. Зазначену суму агрохолдинг готовий виплатити готівкою.

Початковий етап прийому заявок від власників облігацій завершується 21 березня. На цьому етапі за кожну $1000 номінальної вартості МХП готовий сплачувати $1095 без урахування накопиченої суми відсотків.

Надалі за кожну $1000 номіналу виплачуватимуть $1065. В даному випадку термін подачі заявок — до 6 квітня.

Всього на поточний час єврооблігацій МХП з терміном погашення в 2020 році знаходиться в обігу на $495,6 млн. Торік у травні агрохолдинг уже викупив частину облігацій за аналогічною процедурою. Тоді до викупу заявили цінних паперів на $245,2 млн.

Окрім того, зараз в обігу перебувають єврооблігації МХП з терміном погашення в 2024 році — на $500 млн. Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», ці два випуски в цілому складають 86% валового боргу компанії, який оцінюється в $1,16 млрд.

Паралельно компанія думає про випуск ще однієї серії єврооблігацій. Деталі поки не уточняються, щодо емісії планується провести зустріч з інвесторами. Наскільки швидко агрохолдинг зможе вийти з пропозицією, буде залежати від ситуації на зовнішньому борговому ринку, зазначила в ході телефонної конференції Вікторія Капелюшна, фінансовий директор МХП.

Нагадаємо, за підсумками минулого року компанія заробила $230 млн чистого прибутку — втричі більше, ніж в 2016-м. Показник EBITDA склав $459 млн. Разом з цим МХП став і найбільшим одержувачем дотацій з держбюджету.

У 2018 році агрохолдинг планує вийти на $490 млн EBITDA. Сприятиме цьому запуск нових потужностей на Вінницькій птахофабриці та збільшення виробництва курятини.