Вирощування високоефективних шведських сортів енергетичної верби приносить доходність понад 30%. Про це свідчить досвід «Украагроенерго», повідомляє Agropolit.

Компанія має власні плантації енергетичної верби на площі 50 га, яку вирощує вже 4 роки. «З 2015 року і на сьогоднішній день ми бачимо, що ціна пелети виросла більш ніж в 2 рази», — розповідає Севастян Трушевский, директор з розвитку компанії. Він підкреслює, що компанія використовує виключно шведські сорти енергетичної верби через їх високу ефективність.

За словами експерта, інвестиції з вирощування енергетичної верби окупаються вже під час збору другого урожаю. Витрати на закладення 1 га цієї рослини складуть в середньому 1000 євро. Гектар плантації енергетичної верби дає 20 тонн біомаси на рік, з неї можна виробити 36 Гкал теплової енергії. Такий же обсяг тепла отримують з 4,5 тис. куб. м природного газу.

В Україні енергетична верба в основному вирощується у Західній Україні через сприятливий клімат для цієї культури. Оскільки ця рослина любить воду, тому одним із чинників вибору місцевості для її вирощування має бути високий рівень ґрунтових вод.

На сьогоднішній день для отримання рослинної біомаси вирощують близько 20 видів швидкоростучих рослин, серед яких евкаліпт, тополь, міскантус та інші.

Нагадаємо, що на гектарі міскантусу можна заробити від $700 на рік. За рік з такої площі можна отримати 20 тонн біомаси вологістю 12-15%.