Сільське господарство на рівнинах північної Нігерії вимагає багато важкого ручної праці через відсутність сільськогосподарської техніки. Кілька днів використання тракторів місцевими фермерами могли би підвищити продуктивність в 20-40 разів. Однак ті не можуть дозволити собі купити сільгосптехніку через дорожнечу.

Рішення придумав американець Джехиел Олівер. Він розробив послугу Hello Tractor, подібну Uber, яка дозволяє фермерам запитувати, планувати і оплачувати послуги трактора в довколишніх власників. Все робиться через текстові повідомлення й мобільні гроші.

«Як тільки робота завершена, власнику трактора автоматично зараховується передоплата», — розповідає Олівер.

Його розумні двоколісні трактори оснащені антенами GPS, які збирають і передають необхідні дані. Система допомагає знизити витрати на трактор, підвищити продуктивність і приносить додатковий дохід.

Тепер фермери, яким зазвичай потрібно 40 днів, аби підготувати ґрунт до посадки, витрачають на все про все 8 годин. Плюс до того, це можливість підвищити врожайність на 200%, пише brookings.

Нагадаємо, за даними ФАО, в Африці налічується менше 50 тракторів на кожні 100 кв. км орних земель. А Нігерія — 132-я з 188 країн за рівнем механізації сільського господарства.