Вирощування сочевиці може бути ефективним навіть при мінімальному або нульовому обробітку ґрунту — за умови застосування з осені гербіциду гліфосату в розрахунку 4 літри на гектар, пише AgroTimes.

За врожайності на рівні 10,7-11,2 ц/га порівняно з оранкою аграрії економлять 11-26% прямих витрат. Рентабельність зростає на 33-106%.

При значному забур’яненні рекомендують вносити гліфосат відразу після сівби сочевиці. Норма внесення складе 2 л/га.

Особливо ефективним є застосування мінімального чи нульового обробітку ґрунту при посухах. Проти оранки випаровування вологи знижуються на чверть, зазначають експерти.

Як показали результати практичного дослідження, забур’яненість посівів сочевиці за умови мінімального та нульового обробітку зростає на 47 та 88% відповідно. При цьому застосування гербіциду суцільної дії зменшує кількість бур’янів за нульового обробітку на 46%. За мінімального обробітку — на 36%, при оранці — на 26%.

Нагадаємо, торік українські аграрії зібрали рекордний врожай сочевиці, а площі під культурою зросли в 6 разів. Вирощують переважно зелену сочевицю, а основним ринком збуту є країни Європейського союзу.