Chinese Grocery Store Reuters

Китайська торгова компанія JD.com запускає блокчейн-сервіс для відстеження імпорту яловичини від зарубіжних постачальників, повідомляє Cryptellect.net.

Відзначається, що JD.com підписала партнерську угоду про імпорт яловичини Angus на ринок Китаю з австралійською компанією InterAgri. Поставки будуть відслідковуватися через блокчейн-платформу.

Блокчейн-система зберігатиме відомості про походження м’яса, умови утримання худоби, пункти переробки м’яса і способи його транспортування. Запуск платформи планується вже навесні. Точну дату запуску поки не називають.

Керівництво компанії вважає, що китайці повинні не тільки отримувати високоякісну продукцію, але й мати всі необхідні відомості про неї. Ця система допоможе отримати довіру з боку клієнтів і просунути продукцію на ринку.

До слова, це вже не перша ініціатива JD.com у використанні блокчейн-технології у своїй діяльності. Приміром, у кінці минулого року компанія об’єдналася з рітейл-гігантом Walmart, щоб використовувати блокчейн для збору даних про походження та безпеку харчових продуктів при їх переміщенні між усіма точками поставок.

JD.com – друга за величиною торгова компанія Китаю, що займається інтернет-продажами й електронною комерцією. Компанія була заснована Річардом Лю в липні 1998 року. Головний офіс розташований в Пекіні. Міжнародна торгівля була розпочата компанією в жовтні 2012 року із запуском англомовного веб-сайту.