Світовий цукровий гігант ED&F Man вирішив перепрофілюватися в Україні з виготовлення цукру на вирощування бобових. Засільський цукровий завод, який компанія придбала у 2009 році, тимчасово зупинить виробництво, а сільськогосподарський підрозділ з вирощування цукрових буряків перейде на більш вигідні культури.

Як повідомляє компанія на сторінці в Facebook, в короткостроковій перспективі на українському ринку спостерігатиметься надлишок цукру, тому «вирішили гнучко підійти до управління активами».

«Ми постійно стежимо за ринком і, коли цукрові прогнози вкажуть на посилення місцевого ринку, повернемося до вирощування цукрового буряку та відновимо роботу цукрового заводу», — говорять в «Юкреніан Шугар Компанії», українському підрозділі ED&F Man.

Нагадаємо, вирощуванням цукрового буряку для ED&F Man традиційно займалась дочірня структура «Агро-Діло» з земельним банком 14 тис. га. Приблизно 9 тис. га посилені зрошувальним обладнанням, встановлення якого обійшлося до $3000 на гектар. Завдяки штучній волозі компанія отримувала рекордні 60 тонн цукрових буряків з гектара, а цукровий завод має технічну можливість переробляти 6000 тонн сировини за добу.

Проте, схоже, що цукровий бізнес не приніс компанії «солодких» результатів. І дійсно, ціни на цукор в Україні падають, експерти ринку пов’язують це з тіньовим виробництвом.

Натомість сегмент бобових демонструє неабиякі успіхи. Торік на експорті бобових Україна заробила рекордні $193 млн — в півтора рази більше, ніж на експорті молочних продуктів. Все більше аграріїв цікавиться нутом, горохом та іншими культурами, а площі під сочевицею завдяки високій маржинальності тільки за останній рік зросли у 2,5 рази.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.