Росія з 15 березня 2018 року вводить обмеження на поставки молочної сировини з території Білорусі. Обмеження стосуються молока і вершків — сухих, пастеризованих, концентрованих і згущених, а також сироватки, і концентрату сироваткового білка.

Згідно з повідомленням Россільгоспнагляду, партії товарів, що надійдуть на контрольно-пропускні пункти після 15 березня, будуть повернуті назад в Білорусь.

Тим часом, як повідомляє Максим Фастєєв, аналітик «Інфагро», під обмеженнями або посиленим контролем у Росії вже знаходиться значний список білоруських заводів: «Бабушкіна кринка», «Мілкавита», «Молоко», «Біловезькі сири», «Несвіжський завод дитячого харчування», «Здравушка-мілк» (Березинська філія), Слуцький сироробний комбінат (Солігорський філія) та інші.

Всього у зоні підвищеної уваги знаходяться понад 40 білоруських підприємств.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко бачить в таких діях прихований інтерес Росії продати за завищеною ціною надлишки сухого молока з Нової Зеландії.

«Без відповіді такі речі не залишаться, — цитує Лукашенка БЕЛТА. — Вони продають надлишки сухого молока з Нової Зеландії чи звідкись, і починають нас «притримувати». Тому їм не подобається наше дешеве молоко».

Нагадаємо, раніше Россільгоспнагляд заявляв про введення тимчасових обмежень на поставки молочної сировини з Білорусі ще в кінці лютого — у зв’язку з «тривалим надходженням небезпечної молочної продукції».