F4f586d42608e5fa
Фото: Facenews.ua

Американське видання The Inc опублікувало щорічний рейтинг найбільш швидкозростаючих компаній Європи. Серед українських компаній у списку два харчових підприємства з Криму й заарештований зерновий термінал «Бориваж».

Всього у рейтингу 5000 приватних європейських компаній, з них українських – 33. Рейтинг складений на основі даних про виручку за три роки. Компанії оцінювалися відповідно з процентним зростанням їх річного доходу за період з 2013-ого по 2016 рік.

Відзначимо, що серед компаній FMCG сектора два кримських підприємства – винний дім «Фотісаль» і пивобезалкогольний комбінат «Крим» з ростом доходів в 1049% і 182% відповідно.

У секторі «сільське господарство і природні ресурси» – дилер сільгосптехніки «Агроспейс» з ростом виручки 897% і глиновидобувна компанія «Керамресурс», чий дохід зріс на 449%.

Також до списку увійшли зернові термінали «Бориваж» в Одеській області, зростання виручки якого за три роки склало 180% і Risoil з динамікою виручки в 89%.

Примітно, що зерновий термінал «Бориваж», який належить Ігорю Коломойському, знаходиться під всесвітнім арештом, як і інші активи бізнесмена.

Нагадаємо, свого часу термінал знаходився в заставі під кредити рефінансування боргу Приватбанку його вкладникам. В середині вересня Печерський райсуд Києва заарештував зерновий термінал. Однак незабаром НБУ програв суд Коломойському і втратив «Бориваж» як предмет застави за іпотечним договором.

Найбільше компаній у рейтингу знаходяться в маленьких східно-європейських і скандинавських країнах.