Відучитися у сільськогосподарській академії, відпрацювати всю юність на фермі по коліна у гної і отримати в кінці справжнісінький Оскар? Done. Таке татуювання міг би зробити собі на попереку Герд Невцер, який розбирається не тільки в добривах і кормах, а й у візуальних ефектах.

Герд Невцер отримав Оскар за спеціальні ефекти для фільму «Blade Runner 2049». Foto: Ralf Hirschberger

Статуетку дивної золотої людини Невцер отримав за титанічну роботу по створенню дизайну спецефектів для фільму «Blade Runner 2049» («Той, хто біжить по лезу 2049»). Саме в цьому фільмі, де половина населення землі — це штучно виведені люди, а друга частина — маргінали, які оселилися на краю цивілізації, розкрився талант 52-річного аграрія з Швебиш-Халль. Тепер він не сіє і не жне, а підриває вертольоти, спалює хмарочоси і препарує роботів брудної електропилкою. Все це він робить на моніторі комп’ютера, звичайно ж.

Дизайном візуальних ефектів німець почав займатися у компанії, яку у 1968 році започаткував його тесть. Підприємство заробляло на тому, що вкладало в зйомку кінокартин. У 1980-х року, Невцер організував департамент спеціальних ефектів і ось тепер він тут — крокує по червоній доріжці до входу лосанджелесского театру «Долбі».

Однак для самого Невцера в тому, що він працює не за фахом, немає нічого особливого. Його можна зрозуміти — коли у тебе у команді вже є м’ясник, слюсар, шахтар і механік сільгосптехніки, то ти відчуваєш себе як вдома.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.