QS world university rankings опублікували рейтинг кращих світових сільсько- та лісогосподарських університетів. П’ятірку лідерів сформували нідерландський, шведський і три американських ВНЗ.

На першому місці знаходиться Вагенінгенскій університет і науково-дослідний центр. Він був заснований як вища сільськогосподарська школа 9 березня 1918 року у місті Вагенінген, Нідерланди.

На другому місці – Каліфорнійський університет в Дейвісі.

Каліфорнійський університет було створено в якості ферми для університету в Берклі

Його було створено в якості ферми для Каліфорнійського університету в Берклі в 1909 році, але через 50 років виділено в окремий навчальний заклад. На той момент він став сьомим за рахунком в системі Каліфорнійського університету.

Третє місце зайняв університет, що входить в знамениту Лігу плюща – Корнеллський університет. Він заснований в 1865 році одним з засновників телеграфної індустрії Езрою Корнеллом та вченим і політиком Ендрю Уайтом. Це приватний університет, який, в тому числі, спонсорується штатом Нью-Йорк.

За ним слідує Шведський університет сільськогосподарських наук, створений в 1977 році, завдяки об’єднанню трьох окремих коледжів: ветеринарного, лісівницького і сільськогосподарського. Кампуси університету розташовані в різних частинах Швеції. А його особливість в тому, що, на відміну від інших університетів країни, він фінансується з бюджету Міністерства сільського господарства.

Замикає п’ятірку Каліфорнійський університет в Берклі. У 1866 році територія, де зараз знаходиться кампус Берклі, була придбана приватним Каліфорнійським коледжем. Не маючи достатньо коштів, 23 травня 1868 року йому довелося об’єднатися з державним Коледжем сільського господарства, гірничої та механічного справи. Після об’єднання навчальний заклад отримав ім’я Університету Каліфорнії. У 1869 році університет відкрився в Окленді в будівлях колишнього Каліфорнійського коледжу, а в 1873 році – переїхав до Берклі.

з ТОП-300 університетів 57 знаходяться в США

Слід зауважити, що з 300 університетів, наведених в рейтингу, 57 знаходяться в США. Причому, 20 американських вузів входять в ТОП-50. А от українських навчальних закладів в переліку кращих світових сільськогосподарських вузів, на жаль, немає.

Повну версію рейтингу можна подивитися тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.