Американські вчені з Лабораторії Cold Spring Harbor з’ясували, що за допомогою невеликої генетичної модифікації можна збільшити кількість зерен в сорго втричі. Тепер вони намагаються відтворити результати дослідження і на інших зернових культурах.

У новому дослідженні, опублікованому в Nature Communications, вчені пояснюють, що виявлена генетична зміна підвищує врожайність рослини завдяки зниженню рівня ключового гормону і одночасному виробленню більшої кількості суцвіть та насіння.

Команда доктора Уор вивчала високопродуктивні штами сорго, створені кілька років тому доктором Синь для Мінсільгоспу США. Вони були виведені за допомогою методу хімічного мутагенезу, який застосовується вченими для того, щоб викликати генетичні зміни в рослинах. У результаті цього процесу відбулися мутації, які спричинили збільшення кількості зерен в рослинах, але до даного дослідження було невідомо, чому це сталося.

Учені з’ясували, що одна з мутацій впливає на ген, який відповідає за виробництво гормонів. Рослини з такою мутацією виробляють аномально низьку кількість гормону, що регулює розвиток, так званої жасминової кислоти, особливо під час розвитку суцвіття.

«Коли рівень гормонів росту низький, рослина виробляє насіння з кожного суцвіття, а коли він високий  – зменшується кількість продуктивних суцвіть і, відповідно, скорочується кількість насіння», – каже одна з учасниць дослідження доктор Іньпін Цзяо.

Як і багато зернових культур, зерна сорго дозрівають з суцвіть, так званих волотей. Вони виробляють сотні суцвіть, але одні з них можуть бути продуктивними, а інші – ні. На відміну від них в модифікованих рослинах доктора Синь кількість родючих суцвіть збільшилася настільки, що кожна рослина виробляє втричі більше зерен.

Виявивши це команда вчених має намір застосувати своє відкриття для збільшення виробництва зерна в рослинах, що мають життєво важливе значення для глобальної продовольчої безпеки, зокрема, таких як рис, кукурудза і пшениця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.