У 2017 році ринок європейських тракторів виріс майже на 13%, при цьому пік продажів припав на грудень місяць. Про це повідомляє Європейська федерація сільськогосподарської техніки (CEMA).

За даними асоціації, в 2017 році в 30 європейських країнах було продано 161,2 тис. сільськогосподарських тракторів, що на 12,8% більше, ніж торік. Різкий стрибок продажів стався в грудні: трактори потужністю нижче 50 к.с. виросли у продажах на 38,4%, потужністю вище 50 к.с – на 6,5%.

Основною причиною такого зростання є зміна технічних вимог до гальм і освітлення тракторів, які вступили в силу з 1 січня 2018 року.

Сільськогосподарські машини, що не відповідають новим вимогам, не можуть бути зареєстровані після цієї дати. Тому виробники техніки поспішили позбутися від неї до кінця року.

Експерти припускають, що це негативно позначиться на продажах перших місяців цього року.

Відзначається, що обсяг ринку тракторів істотно виріс у всіх європейських країнах, за винятком Франції. У цій країні продажі зменшилися на 2,2%.

В цілому ринок сільськогосподарської техніки, включаючи комбайни, обприскувачі, прес-підбирачі та косарки, виросли в більшості країнах Європи.

Ринок сільськогосподарської техніки в Німеччині виріс приблизно на 9% в 2017 році, в основному, за рахунок зростання продажів тракторів. На інші сільськогосподарські машини попит збільшувався незначно.

У Франції після різкого зниження продажів в першому півріччі послідувало значне зростання у другому. В результаті обсяг ринку сільськогосподарської техніки за весь рік збільшився на 2,1%.

Значний попит на всі види сільськогосподарських машин спостерігався в Італії. Тут продажі частково заохочувалися ЄС і національним фінансуванням.

За прогнозами експертів, в 2018 році ринок сільськогосподарської техніки продовжить зростати. При цьому, виробники техніки Франції, Німеччини, Бельгії, Італії та Великобританії очікують незначне зростання ринку в своїй країні.