Дональд Трамп продовжує веселити світ по обидві сторони океану. Крім суто політичних історій, в його багажі тепер є і аграрні. Щоправда, свій початок вони беруть не в агро, а в металургії.

З настанням календарної весни Трамп заявив про те, що має намір буквально днями підписати указ про введення тарифів на ввезення в країну всієї сталевої продукції і алюмінію з усіх країн. Такими планами він поділився на затяжному фуршеті у Білому домі з представниками Arcelor Mittal USA, Century Aluminium і Nucor Corp.

Йдеться про 25-відсотковий тариф на імпорт сталі і 10- відсоткове мито на ввезення алюмінію. Це найжорсткіший сценарій з тих, що запропонувало президентові Міністерство торгівлі із застереженням, що необхідність купувати алюміній і сталь за кордоном «завдає шкоди американській безпеці».

Як зазначає Bloomberg, таке рішення Трампа може привести до симетричної відповіді з боку Китаю, який займає лідируюче місце в світі по виробництву сталі та алюмінію. Китайці можуть обмежити ввезення до себе соєвих бобів з США.

Втім, не все так погано. Американо-китайські чвари допоможуть закріпитися на ринку Піднебесної соєвикам із України, яка останні кілька років активно нарощувала торгівлю соєю в світі. Тільки за сезон 2016-2017 років ми вийшли на 8 позицію в рейтингу світових виробників сої і зараз посідаємо сьоме місце з майже 2% відсотками світового ринку.

Ще ширше вікно в Китай для української сої стане разом зі зниженням виробництва бобів в Аргентині – найбільшого виробника сої і давнього торгового партнера КНР. Аналітики агентства Informa Economics прогнозують, що в сезоні 2017/18 аргентинці знизять виробництва сої до 51 млн тонн, що нижче попереднього прогнозу на 3,5 млн тонн, інформує УкрАгроКонсалт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...