Костянтин Шихальов створив свою компанію UCrop R&D Program як стартап в 2014 році, і для нього не вперше все починати з нуля.

Кризу 2008 року він зустрів мужньо — використовував її як можливість запустити новий бізнес. До наступного кризисного 2014 року Шихальов постачав на експорт в ЄС бактеріальні препарати для тваринництва. Подальшому просуванню завадила війна — перервались зв’язки з постачальниками сировини.

Оскільки Шихальов був пов’язаний з мікробіологією, вирішив не зраджувати собі і почати нове виробництво — біостимуляторів росту культур. Компанія UCrop (розшифровується як You Crop — Твій урожай) створена спільно з чернігівським Інститутом сільськогосподарської мікробіології НААН.

За словами Шихальова, рішення, які їм вдалося знайти разом з ученими, заточені безпосередньо під завдання агаріїв — зменшення втрат, підвищення врожайності та поліпшення якості кінцевої продукції.

Технологія UCrop R&D Program дозволяє з допомогою мікробіологічних препаратів скоротити витрату мінеральних добрив.

Ефірні створення

Сергій Козар, кандидат сільськогосподарських наук з чернігівського Інституту сільськогосподарської мікробіології та по сумісності науковий консультант UCrop, пояснює суть дії препаратів UCrop R&D Program.

Рослина отримує через кореневу систему поживні речовини — фосфор, калій, азот, воду та інші. Від них залежить величина і якість врожаю, а забезпечують його корисні микрорганізми, що оточують коріння.

1 г грунту може містити більше 1 млрд організмів — посередників між ґрунтом і рослиною. Вони можуть впливати на нього як негативно, так і позитивно.

Корисними мікроорганізмами — азотофіксуючими, фосфатмобілізуючими, стимуляторами і займаються Шихальов і чернігівські вчені.

«Азотофіксуючі бактерії в буквальному сенсі беруть азот із повітря», — каже Козар. Як відомо, в атмосфері витають тонни азоту, пояснює мікробіолог, але цей елемент, необхідний рослинам, не використовується ними повною мірою.

Бактерії UCrop R&D Program поглинають азот і перетворюють його у доступні для рослин форми, підвищуючи їх врожайність.

Препарати є в сухий і рідкій формі. У останніх термін зберігання короткий, зате вони підвищують врожайність різних культур на 20-50 %.

Мікробні препарати, які пропонує UCrop, — специфічні. Тобто бактерія, що застосовується для сої, створюючи характерні бульбашки, не буде працювати на горосі, і навпаки.

Препаратом можна обробляти як насіння перед сівбою, так і кореневу зону, коли рослина розвивається.

Навіть неозброєним оком можна побачити, що на контрольному варіанті у куті праворуч гірше азотне живлення – значить, хлорофілу менше

Аграрії щорічно вносять в землю від 60 і більше кілограмів мінеральних добрив на гектар. Наприклад, норма внесення аміачної селітри — до 250 кг/га. Бактеризація збільшує надходження азоту вдвічі, а то і втричі.

Поліпшення живлення рослин впливає і на якість продукції, збільшується білок у озимої пшениці, навіть може підвищитися класність зерна, стверджує Козар.

Продовження бiзнес-кейсу читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.