Quot Quot
Фото: Fraunhofer IPK

У Німеччині інженери розробляють робота з двома рукавами для автоматичного збору огірків, повідомляє Digital Trends.

Розробка є частиною проекту ЄС під назвою «Збір огірків — експерименти з зеленим полем».

Роботизований збір огірків допоможе врятувати спини фермерів, які змушені збирати їх вручну. За словами вчених, що працюють над проектом, основна складність розробки полягає в тому, щоб робот міг розпізнати і локалізувати зелені плоди в зеленому середовищі та відокремити огірки від листя не пошкоджуючи їх.

Для виявлення роботом огірків розробники використовують двомірні і тривимірні камери, а також багатоспектральний зір. Система зору робота взаємодіє з його руками, допомагаючи видаляти листя з огірків.

Мета розробки полягає в тому, щоб робот був таким же ефективним збирачем огірків, як і досвідчені фермери, збираючи до 13 овочів за хвилину. Перевагою автоматизованого підходу є здатність робота функціонувати цілодобово.

Втім, поки робот знаходиться на етапі розробки і вимагає подальших досліджень і експериментальних оцінок. Переробна промисловість вимагає точного розділення стебел без пошкодження овоча.

«Ми розробляємо складні алгоритми для виявлення і різання стебел за допомогою силового зондування і пристроїв, які здатні відслідковувати контури огірків», — каже Драголюб Сурділович, один із розробників проекту.

За прогнозами вченого, на розробку і дослідження цієї технології знадобиться ще приблизно два роки, поки вона не стане придатною на практиці.