Парламент Південно-Африканської республіки проголосував за конфіскацію землі, що належить білим фермерам. Експропріація землі буде проводиться без будь-якої компенсації — у відповідь на десятиліття расових утисків, пише Newshub.

«Час примирення підійшов до кінця. Настав час справедливості, — говорить Юліус Малема, фронтмен законопроекту та лідер радикальної опозиційної партії «Винищувачі економічної свободи». — Ми повинні відродити гідність нашого народу».

Малема називає білих фермерів злочинцями, які відібрали землю, і вважає, що про якусь компенсації не може бути й мови.

Уточнюється, що за законопроект проголосував 241 депутат, і лише 83 проголосувало проти. Тепер в конституцію країни внесуть поправки про експропріацію землі.

Мелема обіцяв провести реформу ще кілька років тому, але акцентував, що не закликає вбивати білих людей, «принаймні поки що». Разом з тим, тільки за минулий рік в 340 атаках було вбито понад 70 білих фермерів. Це зробило професію фермера більш небезпечною, ніж роботу в поліції.

Згідно з даними урядового аудиту, у 2017 році 72% сільськогосподарських угідь в Південній Африці було у власності білих фермерів.

Нагадаємо, свого часу землю у білих відібрали в Зімбабве. Після проголошення незалежності країни в 1980 році 70% зімбабвійських земель продовжували залишатися в руках білих фермерів, переважно європейців. У 2000-х країна провела націоналізацію землі, після чого стала однією з найбідніших у світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.