Затримано 4 зловмисників, які підозрюються в замаху на вбивство голови «Державної продовольчо-зернової корпорації». Про це на своєму Facebook повідомив Сергій Князєв, голова Національної поліції України.

Замах було здійснено ще в листопаді 2017 року. Тоді один із злочинців проломив голову керівнику держпідприємства, а через деякий час іншому прив’язали бойову гранату до автомобіля. «Тільки через раптове зниження температури важіль гранати не спрацював, а примерз до кузова. Це і врятувало життя багатьох людей, адже авто було припарковано у людному місці Києва», — розповідає Князєв.

Фото: Нацполіція

Як говорять в Нацполіції, напади пов’язані з професійною діяльністю потерпілих. Так зловмисники намагались їх примусити до розкрадання держкоштів.

Прикриваючись підробленими експортними договорами, злочинці проводили фіктивні закупівлі зернових. Але здійснити задум було непросто, бо незаконним операціям намагалось завадити керівництво ДПЗКУ, призупинивши оплату по контрактам.

«Усунувши» тих, хто не хотів грати «за правилами» зловмисників, організатори нападу сподівалися таки провести свої операції. Вони планували, що корпорацію очолить підконтрольний їм кандидат, каже Князєв.

Злочинці мають бути у в’язниці, додає голова Нацполіції.

Нагадаємо, ДПЗКУ була заснована у 2010 році як корпоративний агент уряду у зерновій галузі. Нині корпорація об’єднує активи по всій Україні, серед них — 24 елеватори, 18 комбінатів хлібопродуктів, млини, круп’яний та комбікормові заводи, а також два портові елеватори.  

Нині виконує обов’язки голови ДПЗКУ Ірина Марченко, яка раніше займала посаду генерального директора компанії «Авангард» Олега Бахматюка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...