Фото: REUTERS

Сальдо поточного рахунку в січні цього року було близьким до нуля завдяки зростанню експорту та переказів. Таку оптимістичну новину в кінці лютого передали експерти Національного банку України.

Якщо зауважити на те, що майже третина українців за кордоном в агросфері, то виявляється, що агро годує Україну не тільки з її власних полях, але і далеко за її межами.

Приміром, як свідчать дані Нацбанку Польщі, 91% своїх заробітків українці переказують за кордон. Тільки за 4 квартал минулого року ця сума перевищила €850 млн. В третьому кварталі сума переказів склала €770 млн. 

 

Усього ж, за даними Національного банку України, 2016 році українці у приватному порядку перерахували $5,5 млрд, що становить 5,8% від усього ВВП України. Причому 20% із цих коштів надійшли в неньку неформальними каналами. За три квартали 2017 року трудові мігранти порадували свої сім’ї переказами на $5,2 млрд, що, у результаті, набагато перевищило обсяги прямих іноземних інвестицій (ПII). В 2016 році ПІІ в Україну, за даними НБУ, склали $3,28 млрд, а в 2017 році – $1,8 млрд.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.