Фото: kp.ru

На ринку Аляски за ікру горбуші та кети борються два покупці — Україна та Японія. Але якщо японці віддають перевагу преміум-сегменту, то Україна купує більш доступне. Про це в інтерв’ю Agravery розповіла Тетяна Новікова, представник Інституту маркетингу морепродуктів Аляски.

За даними інституту, в 2016 році Україна імпортувала з Аляски 614 тонн ікри на $8 млн, торік — 512 тонн на $8,7 млн.

Купують на Алясці не готову, а морожену ікру в упаковках 0,5 та 1 кг, розповідає Новікова. За рахунок шокової заморозки з додаванням солі ікра легко подорожує до України.

Окрім того, Україна закупає на Алясці рибу та інші морепродукти. У 2014-му році у продажах спостерігався провал, але поступово об’єми імпорту відновились.

«Українці люблять рибу та не збираються від неї відмовлятися», — пояснює Новікова.

Торік закупила на Алясці 1600 тонн червоної риби на $4,8 млн. Основна частка цього обсягу припала на горбушу, що є найбільш економічним варіантом. Також купують кету та королівський лосось.

Для Аляски Україна — це вузький сегментований ринок, куди можна збути відносно недорогу рибу: минтай, горбушу, а також ікру. В Україні ця продукція перероблюється, пакується та продається кінцевому споживачу.

Нагадаємо, торік на вітчизняний ринок загалом було імпортовано 320 тис. тонн риби загальною вартістю приблизно $500 млн. Серед найпопулярніших категорій імпорту — оселедець, скумбрія, хек та салака, і лише на четвертій сходинці – лососеві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.