Лише 20,3% малих і середніх сільськогосподарських підприємств подали заявки на програми державної підтримки, що діяли останні 17 років. Про це свідчать результати соцопитування ФАО.

У рамках дослідження було опитано 2051 юридичну особу, з них 1607 – зайняті у рослинництві та 444 – у тваринництві. Крім цього, в опитуванні взяло участь близько 600 домогосподарств, що виробляють продукцію для продажу. Відмічається, що таке дослідження вперше проводиться в Україні.

Результати дослідження показали, що понад чверть опитаних представників малих і середніх сільгосппідприємств навіть не чули про жодну з програм державної підтримки. В той же час, 59% респондентів знали про програми державної підтримки, з них лише 15,1% проявили інтерес хоча б до деяких з них.

Ще менш обізнаними у питанні державної підтримки виявилися сільські домогосподарства: взагалі не чули про такі програми 61,2 % респондентів. До того ж, майже половина домогосподарств не вірять в механізми державної підтримки.

Загалом опитування показало, що 73,2 % малих та середніх аграрних підприємств потребують підтримки. Понад дві третини опитуваних були зацікавлені послугами з підтримки по закупівлі та модернізації сільськогосподарської техніки. Понад половини респондентів цікавились бюджетними субсидіями, запровадженими у 2017 році замість скасованого спецрежиму повернення ПДВ.

Більшість тваринників (61,7%) високо оцінили програми підтримки тваринницької галузі, які допоможуть виробникам почати аграрний бізнес.

Нагадаємо, що на бюджетну підтримку АПК у 2018 році закладено суму 7,3 млрд грн (проти 6,3 млрд у 2017 році).

Найбільше коштів піде на підтримку тваринництва (4 млрд грн), компенсацію вартості придбання вітчизняної сільгосптехніки (1 млрд грн), підтримку фермерства та кооперації (1 млрд грн).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.