Група «Кернел» планує скоротити земельний банк з нинішніх 600 тис. до 560 тис. га, розпродавши ще частину активів «Українських аграрних інвестицій». Про це йдеться в звіті компанії на Варшавській фондовій біржі.

З покупкою УАІ земельний банк «Кернела» виріс відразу на 200 тис. га. Однак деякі землі не є оптимальними для операційної діяльності, говорять компанії.

Таке припущення висловлював і Андрій Панов, партнер компанії Kreston GCG, коментуючи інформацію про те, що «Кернел» продасть частину активів «Даноші». На думку експерта, рішення про продаж цілком виправдане. Після покупки УАІ «Кернел» став власником дуже великого земельного банку і великої кількості активів. Придбавши «оптом» настільки великий актив, група почала інтегрувати його в свою бізнес-модель, і деякі землі виявилися «зайвими».

Після оптимізації земельного банку у «Кернел» залишиться 560 тис. га — це на 10 тис. га менше, ніж в UkrLandFarming. Тобто, зовсім недовго побувши найбільшим агрохолдингом в країні, «Кернел» опуститься на друге місце.

Зазначені 560 тис. га включають в себе 108 тис. га під озимими, які були посіяні під урожай 2018 року. Зараз 75-85% цих посівів знаходяться в доброму стані, і ще до 25% — у задовільному.

Нагадаємо, ще роком раніше земельний банк «Кернел» становив 385.3 тис. га. Компанія є провідним виробником та експортером соняшникової олії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.