Продовження. Перша частина тут.  Друга частина тут .Третя частина тут.

Шляховказ

Активний розвиток кредитування малого та середнього аграрного бізнесу, за оцінками експертів, стримується багатьма чинниками. Заступник голови правління ПУМБ по корпоративному бізнесу Олексій Волчков до таких зараховує відсутність належних звітності та застави у потенційних позичальників. «Переважна більшість невеликих аграрних підприємств неналежно, а то і зовсім не ведуть фінансову та виробничу звітність, на основі якої фінансові установи могли би приймати рішення про кредитування. Крім того, такі підприємства обмежені у наданні ліквідного забезпечення під кредитні операції», – каже пан Волчков.

Брак ліквідного забезпечення під кредити буде ліквідовано з відкриттям земельного ринку

Найвагоміший чинник – брак ліквідного забезпечення під кредити, особливо для невеликих агропідприємств, зі свого боку стверджує Олена Коробкова з НАБУ.

Заступник голови правління ПУМБ по корпоративному бізнесу Олексій Волчков

Вирішити це могло би зняття мораторію на вільний обіг землі сільськогосподарського призначення, дружно заявляють банкіри. Внаслідок цього малі фермерські господарства змогли би залучати фінансування під заставу своїх ділянок, а обсяг банківського кредитування в цілому стрімко зріс би в найближчій перспективі, впевнені фахівці. Позитивний ефект для розвитку кредитування може мати також нормативне врегулювання норм резервування для банків при заставі майбутнього врожаю за аграрними розписками, додає Олексій Волчков.

Суттєвим фактором стримування розвитку кредитування, за оцінками банкірів, є також відсутність належного захисту прав кредиторів, що спонукає банки витрачати великі кошти на резервування портфелів та судові процеси і значно обмежує їх кредитні апетити.

Суттєвим фактором стримування розвитку кредитування є відсутність належного захисту прав кредиторів

Доречно також знайти шляхи подолання недовіри багатьох аграріїв взагалі до вітчизняної банківської системи та психологічних бар’єрів між банкірами і сільгоспвиробниками.

Тоді клієнтська база у банків буде хоч трохи наближатись за розмірами до реальної чисельності суб’єктів в аграрній галузі. І втратять актуальність нинішні заяви деяких банкірів про те, що «сьогодні усі потреби аграріїв більш ніж задовольняються на ринку».

Перша частина тут.  Друга частина тут .Третя частина тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.