Акції канадської компанії Cronos Group, яка вирощує коноплю для медичних цілей, почнуть торгуватися на американській біржі Nasdaq, повідомляє Bloomberg.

Це перший випадок, коли компанія з цього сектору економіки проведе лістинг на одній з найбільших бірж світу.

За словами Майка Горенштейна, засновника і головного виконавчого директора Cronos, компанія послугує прикладом для інших виробників галузі. Її керівництво виключає юридичні ризики, так як зробило усе можливе, для того, щоб забезпечити повну відповідність всім законодавчим нормам.

«Це дуже важливий момент для компанії і всієї галузі, так як показує, що стигматизація канабісу продовжує руйнуватися», – сказав Горенштейн.

Акції Cronos вже торгуються на біржі в Канаді. Компанія постачає свою продукцію в Німеччину і планує вийти на американський ринок, як тільки марихуана в медичних цілях буде офіційно дозволена на всій території країни.

Індустрія марихуани розширюється по всьому світу. У минулому році Уругвай офіційно узаконив продаж канабісу для дорослих людей. Очікується, що і Канада послідує її прикладу в цьому році.

«Ми хочемо, щоб індустрія в цілому просувалася вперед», – говорить Горенштейн.

Відзначимо, на даний час продукти на основі конопель дозволено вживати за медичними показаннями в 29 штатах США. Також марихуану можна використовувати в рекреаційних цілях ще в дев’яти штатах і на території округу Колумбія.

За прогнозами інвестиційного банку Cowen & Co., до 2026 року тільки американський ринок досягне $50 млрд проти $6 млрд в 2016 році.