Країни ЄС другий рік поспіль є основними постачальниками аграрної продукції до України. Про це повідомив Микола Пугачов, заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

У 2017 році в Україну було завезено аграрної продукції вартістю понад $4,6 млрд, з них з країн ЄС – на суму $2,8 млрд. Поставки з Європи за минулий рік збільшились на 17%, порівняно з попереднім роком. Частка європейських країн у загальному обсязі імпорту склала 48,9%. На країни Азії припадає майже вдвічі менше – 20,2%.

Зазначається, що аграрна продукція завозилась переважно з Польщі, Німеччини та Туреччини. Найбільше до України традиційно завозились цитрусові, банани та горіхи. Їх вартість склала $477 млн.

На другому місці за обсягами імпорту риба та ракоподібні вартістю $455 млн, при цьому закупки мороженої риби зросли майже на 11%.  Близько 80% риби та ракоподібних були завезені з Норвергії.

До трійки лідерів також увійшли тютюн та вироби з нього. Їх було завезено з закордону на суму $403 млн.

Нагадаємо, що ковбасу та ковбасні вироби Україна імпортує лише з європейських країн. При цьому 41% цієї продукції у минулому році було завезено з Іспанії.